Aktuality

Advent se Srnčí a kočičí

Drazí naši posluchači, přátelé a fanoušci,
od samého začátku vzniku kapely jsme se pokoušeli několikrát udělat v adventním čase předvánoční program a vždy ten nápad ztroskotal na velkém pracovním vytížení některého z nás. Takže jsme tuto skutečnost přijali jako fakt a smířili se s tím, že prostě před Vánoci vystupovat nebudeme.

V září jsme ale měli příležitost zahrát na vernisáži fotografií našemu kamarádovi Danu Kamenárovi, který mimo jiné pořídil z vystoupení záznam. No a díky tomu se zrodil nápad, že Vám ten advent můžeme zpříjemnit a podělit se s Vámi o to, co nás společně baví a naplňuje radostí. Takže… každou adventní neděli, na Vánoce a do nového roku Vám pošleme jednu písničku.

Začínáme písní Beatrice. Napsal ji v roce 2001 Sam Rivers (*1923), jazzový skladatel a multiinstrumentalista z Oklahomy pro svou manželku Beatrice. Nám se dostala do repertoáru náhodou, když jsme potřebovali rychle rozšířit seznam skladeb na čtyřhodinové vystoupení v pivovaru v Předklášteří. Svou náladou a tím, jak příjemně plyne, jsme si ji oblíbili a začínáme s ní program. Proto jsme ji vybrali i pro první adventní neděli. Tak si udělejte chvilku čas a poslechněte si vyznání 78letého jazzmana své celoživotní partnerce v sekci Video.