Aktuality

Vzpomínka na Ellu

Pozvání na 4. ročník festivalu Komořinka s Akvartetem v Dolním Čepí bylo pro Srnčí a kočičí příležitostí zahrát si opět živý koncert po velmi dlouhé covidové pauze.

Pro letošní ročník jsme se rozhodli připravit program, který by posluchačům připomněl hvězdnou Ellu Fitzgerald, jelikož v červnu uplynulo 25 let od její smrti. Ke stávajícímu repertoáru jsme doplnili několik písní a na intenzivních zkouškách začal vznikat blok skladeb s názvem “Vzpomínka na Ellu”.

Stejně jako loni, i letos nám osud zamíchal kartami těsně před vystoupením, a my na poslední chvíli museli vyřešit indispozici naší zpěvačky Lucie. Během jediné zkoušky jsme si „zkusili“ dvě nové instrumentálky, úplně přeskládali připravený repertoár večera a projeli několik písní s Janou Křišťanovou, která Lucii pohotově zastoupila. Improvizační princip naší kapely a heslo kapelníka Martina Steinera: „pokaždé jinak“ mělo být naplněno měrou vrchovatou. Improvizace od samého začátku po konec… Poprvé jsme se na veřejnosti na pódiu rozestavěli tak, abychom na sebe všichni viděli, měli k sobě blízko a mohli komunikovat. S první skladbou z nás opadlo lehké napětí, a i Jana Křišťanová ze sebe rychle setřásla nervozitu a skvěle zazpívala obtížné kousky od Jaroslava Ježka a nejen je. Tomáš si vyzkoušel funkci moderátora a šlo mu to tak, že už mu ta funkce asi i zůstane. Na dvě písně vystoupila zpoza bicích i Anička, aby svým krásným kultivovaným až andělským zpěvem potěšila posluchače. Naše Lucie sebrala síly a přijela nás podpořit alespoň v hledišti a my hráli pro ni.

Přes všechny ty změny na poslední chvíli, a přestože několik skladeb bylo premiérou i pro nás, hrálo se nám dobře. Měli jsme k sobě blízko, stejně jako ke skvělému publiku. Zdi kostelíka byly, kromě vlhkosti, nasyceny pozitivní uvolněnou atmosférou. I přes dusno parného léta se zdálo, že po dvouhodinovém vystoupení odcházela kapela i diváci osvěženi, podobně jako po letní bouřce, která mezitím ochladila usínající Dolní Čepí.

Několik fotografií z večera od Tomáše Křišťana a Marie Neumannové najdete v galerii.