Aktuality

Srnčí, kočičí a králičí

Po vskutku vydařeném koncertě v tišnovkém Coffeinu jsme se těšili na naši další metu – Brno. Naplánovali jsme si totiž s kapelou Dooušek společný koncert v jazzovém klubu U kouřícího králíka. Vyslanci kapel se sešli na místě už několik týdnů před koncertem, a to proto, aby okoukli terén a poslechli si, jak zní na tomto legendárním místě muzikanti zvučných jmen. Což se zadařilo. Jedná se o proslulý a nad míru útulný klub se skvostnou obsluhou, ale prostor pro kapelu… tuze maličký! Byli jsme si vědomi toho, že kritický okamžik může nastat při střídání kapel. A abychom případnému problému co nejvíce předešli, postavili jsme jen jedny bicí (naše Anička tedy usedla a hrála na cizí), a aparát pro basu zůstal tak, jak jej sestavila předchozí kapela.

Krize ovšem nastala i tak. A nejen proto. Popravdě. Když zde popíšeme naše pocity při tom, jak  hektické bylo zvučení, navíc v hluku a stísněném prostoru, kde jsme se velice špatně slyšeli a nemohli se postavit tak, abychom na sebe viděli, může to vyznívat téměř negativně, ale kdepak. Dobrá škola. Obtíže na pódiu, které nám nedovolily plně se uvolnit, jsme překonávali nasazením a energií, kterým jsme otevřeli stavidla průtoku našich hudebních emocí. Proud, který dokázal strhnout posluchače i při tak notoricky známé skladbě jako je Ezop a brabenec, byl osvěžující. Radostnou interakcí s publikem se „zbráborala“ i naše vnitřní komunikace a konečně se začala propojovat v myslích i tónech. To bylo mimochodem báječné, ta směsice vážných i veselých fanoušků obou kapel, včetně nějakých pravidelných i náhodných hostů klubu.

Po skončení jsme setřeli pot s pocitem zoufalství, jak špatný byl na pódiu zvuk. Avšak dozvěděli jsme se od posluchačů, že v sále vše znělo skvěle a my jsme náš koncert odehráli celkem dobře a bez větších chyb. Potvrzením nám pak byl i černý fix v dlani a vyzvání obsluhy, abychom se podepsali na jejich klubovou zeď mezi hvězdy různých velikostí od nás i ze zahraničí, které si U kouřícího králíka zahrály před námi.

Bohatší o novou zkušenost se těšíme na nějakou další společnou akci se skvělou kapelou Dooušek a taky na to, že si to U kouřícího králíka časem zopakujeme.

Ale to není vše… Jirka Vrba z Dooušek zařídil kvalitní záznam zvuku a obrazu, takže časem se dočkáte i video ochutnávky tohoto koncertu. Do té doby se můžete těšit fotografiemi Radka Kroupy z pódia i zákulisí.