Aktuality

Srnčí a kočičí v Coffeinu

Jedním z našich kulturních přání bylo, dostat pozvání a zahrát si v Tišnově. Jelikož přání mají ony rozkošné tendence se plnit, pozvalo nás MěKS Tišnov, abychom hráli v jednom z jeho působišť, v kavárně Coffein. Těšili jsme se moc, ačkoliv ve vzduchu visel otazník, tedy nejen otazník… Na Tišnovsku právě vrcholila vlna mutace Omicron, která by přeci jen mohla vše zhatit. V pátek ještě vypadalo vše růžově, ale v sobotu, v den koncertu, se ozvala Anička, že má na testu dvě čárky. Vzhledem k tomu, že nešlo o test těhotenský, ale covidový, bylo jasné, že tentokrát to bude bez bicích.

Mgr. Jan Brdíčko, ředitel MěKS, na naši svízel zareagoval střelhbitě s úspěšným výsledkem, neb se mu jako zázrakem podařilo na poslední chvíli bubeníka zajistit. Tedy on to byl vlastně kytarista, který se v době, kdy mu Honza volal, oddával odpolednímu spánku. Srdečný muzikant jménem Vítek Šnevajs si to s námi toho večera rozdal na bicí. Patnáct minut před vystoupením jsme se my seznámili s Vítkem a on s playlistem a šlo se na to. Kavárna už byla plná a u pultu stálo pár posluchačů, na které nezbyla židle.

Nastalá situace nás vrhla, jako již mnohokrát, do nutnosti improvizovat, takže se nám hrálo přirozeně báječně. Naše skvělé publikum, které bylo vnímavé a občas i řádilo s námi, bylo tou nejsladší odměnou. Koncert nám utekl strašně rychle, jak jsme se do něj společně ponořili. Jízda. Když jsme si trochu odpočinuli, nechali jsme se Vítkem zlákat ještě na krátký jam, při němž už rozezněl svou kytaru a za bicí si místo něj sedl Honza Brdíčko. Produkce evidentně zaujala jednoho zapomenutého hosta natolik, že nás začal doprovázet na vitrínu se zákusky a tak jsme usoudili, že v nejlepším je dobré přestat.

Ačkoliv nám Anička chyběla, bylo to příjemné hraní. Poprvé jsme dostali i vlastní šatnu a občerstvení, které by nám záviděl i leckterý profík. Takže děkujeme Coffeine a Tišnove.
V galerii najdete pár fotografií z koncertu, zákulisí i následného jamu od Tomáše Křišťana a Radka Kroupy.