Aktuality

Jazzový pátek 13.

Dne 13. března 2020, ne náhodou to byl pátek, byli jsme pozváni, abychom odehráli koncert v legendární hospůdce V zatáčce, oficiálně  zvané Hospůdka Pod zámkem, v Mikulově. Místo, které nad jiné v Mikulově vyniká svou atmosférou, štamgasty, umělci všech směrů a fantastickou kuchyní. Měsíce před tímto koncertem jsme věděli, že bude plno, že toto bude ten nejdůležitější večer pro nás a naše přátele, mikulovské, fanoušky, někteří i rodinu z dalekého jihu. Pečlivě plánovaný koncert, na který  jsme se tolik těšili, jsme museli na poslední chvíli zrušit, protože vláda vyhlásila opatření v důsledku pandemie coronaviru. Jaké jsou šance, že ještě někdy dostaneme stejnou příležitost? Zakázali nám veřejně hrát a zpívat, sejít se tam.

Bleskově nás napadlo udělat on-line streamovaný koncert, pravděpodobně jako jedny z prvních. S komunikací přes Facebook, technickým zabezpečením, nahráváním obrazu i zvuku nám pohotově pomohli Jirka a Marie Vrbovi z kapely Dooušek. (Jednou si s nimi snad dáme i společný koncert!)

Sešli jsme se u nás ve zkušebně v Tom Lese, připravili zvučení, přehozem schovali botník a ve 20:00 začali natvrdo, ON AIR. Někteří posluchači nám posílali pozdravy, psali vzkazy a slova povzbuzení, jiní si při svíčkách u lahvinky vína  vychutnávali naše producírování a alespoň pak sdíleli fotografie. Veliké díky! My se vážně snažili a učili se komunikovat a reagovat, aniž bychom viděli naše drahé posluchače. Bylo to fiasko? Posuďte sami… Jak to vyznělo si můžete poslechnout v sekci Audio a pokud chcete i vidět, mrkněte hned vedle do Videa. Ti nejotrlejší mohou shlédnout sestřih celého koncertu.